LAQ2G560MELZ25
5S-LAQ2G560MELZ25
LAQ2G560MELZ25
CAP ALUM 56UF 20% 400V SNAP
Series:LAQ
Capacitance:56??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:400V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:450mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:0.866 Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.063 (27.00mm)