EXV476M050S9PAA
5S-EXV476M050S9PAA
EXV476M050S9PAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EXV 50VDC 1
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | EXV |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 47??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 50V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Audio |
| Impedance: | Automotive |
| Lead Spacing: | 469mA @ 120Hz |
| Size / Dimension: | 670mA @ 100kHz |
| Height - Seated (Max): | 340 mOhm |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Package / Case: | 0.413 (10.50mm) |
| Other:: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |