EXV475M050A9DAA
5S-EXV475M050A9DAA
EXV475M050A9DAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EXV 50VDC 5
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | EXV |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 66.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 95mA @ 100kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.222 (5.65mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |