EXV336M050A9MAA
5S-EXV336M050A9MAA
EXV336M050A9MAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EXV 50VDC 8
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | EXV |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 245mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 350mA @ 100kHz |
| Impedance: | 500 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |