ETXH451VSN391MA45S
5S-ETXH451VSN391MA45S
ETXH451VSN391MA45S
CAP POLY 390UF 20% 450V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TXH |
| Capacitance: | 390??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.48A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 2.1164A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.850 (47.00mm) |