ESW337M050AH4EA
5S-ESW337M050AH4EA
ESW337M050AH4EA
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | ESW |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 700mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.4A @ 100kHz |
| Impedance: | 90 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.827 (21.00mm) |