ESK477M035AH2EA
5S-ESK477M035AH2EA
ESK477M035AH2EA
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ESK |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 430mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 516mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |