ESK107M063AH1EA
5S-ESK107M063AH1EA
ESK107M063AH1EA
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ESK |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |