EMZA630ADA470MHA0G-ND
5S-EMZA630ADA470MHA0G-ND
EMZA630ADA470MHA0G-ND
United Chemi-Con
Product Description
| Packaging: | 500 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 47??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 63V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Polarization: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | Automotive |
| Ripple Current - High Frequency | 100mA @ 120Hz |
| Impedance: | 250mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | 700 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.413 (10.50mm) |
| Mounting Type: | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |