EMZA350ADA101MF80S-ND
5S-EMZA350ADA101MF80S-ND
EMZA350ADA101MF80S-ND
United Chemi-Con
Product Description
| Packaging: | 900 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 100??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Polarization: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | Automotive |
| Ripple Current - High Frequency | 112mA @ 120Hz |
| Impedance: | 280mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | 340 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.315 (8.00mm) |
| Mounting Type: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |