EMVH630ARA101MKE0S
5S-EMVH630ARA101MKE0S
EMVH630ARA101MKE0S
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | Alchip?- MVH |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 250 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 200mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 500mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) |