EMVH630ADA470MJA0G-ND
5S-EMVH630ADA470MJA0G-ND
EMVH630ADA470MJA0G-ND
United Chemi-Con
Product Description
| Packaging: | 500 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 47??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 63V |
| Lifetime @ Temp.: | 500 mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 1000 Hrs @ 125??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 125??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | Automotive |
| Ripple Current - High Frequency | 158.1mA @ 120Hz |
| Impedance: | 170mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.406 (10.30mm) |
| Mounting Type: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |