EMHK350ADA101MF80G
5S-EMHK350ADA101MF80G
EMHK350ADA101MF80G
CAP POLY 100UF 20% 35V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Alchip?- MHK |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 300 mOhm @ 400kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 96mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 240mA @ 400kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |