ELZA350ELL821MJ25S
5S-ELZA350ELL821MJ25S
ELZA350ELL821MJ25S
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL
| Series: | LZA |
| Capacitance: | 820??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.044A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.74A @ 100kHz |
| Impedance: | 33 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.043 (26.50mm) |