ELXZ250ELL681MJ20S
5S-ELXZ250ELL681MJ20S
ELXZ250ELL681MJ20S
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LXZ |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 732mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.22A @ 100kHz |
| Impedance: | 52 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.846 (21.50mm) |