ELXY350ELL820MF15D
5S-ELXY350ELL820MF15D
ELXY350ELL820MF15D
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LXY |
| Capacitance: | 82??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 156mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 390mA @ 100kHz |
| Impedance: | 250 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650 (16.50mm) |