ELG686M400AQ1AA
5S-ELG686M400AQ1AA
ELG686M400AQ1AA
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ELG |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 852 mOhm @ 20kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 500mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 725mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |