EKZN500ELL270ME11D
5S-EKZN500ELL270ME11D
EKZN500ELL270ME11D
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KZN |
| Capacitance: | 27??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 180mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 450mA @ 100kHz |
| Impedance: | 400 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |