EKZN250ELL271MHB5D
5S-EKZN250ELL271MHB5D
EKZN250ELL271MHB5D
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KZN |
| Capacitance: | 270??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 9000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 600mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.2A @ 100kHz |
| Impedance: | 75 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |