EKZE630ELL181MK16S
5S-EKZE630ELL181MK16S
EKZE630ELL181MK16S
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 180??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 460mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.15A @ 100kHz |
| Impedance: | 72 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630 (16.00mm) |