EKZE500ELL101MHB5D
5S-EKZE500ELL101MHB5D
EKZE500ELL101MHB5D
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 289.6mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 724mA @ 100kHz |
| Impedance: | 74 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |