EKZE350ELL471MJ20S
5S-EKZE350ELL471MJ20S
EKZE350ELL471MJ20S
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 910mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.82A @ 100kHz |
| Impedance: | 23 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787 (20.00mm) |