EKZE350ELL221MH15D
5S-EKZE350ELL221MH15D
EKZE350ELL221MH15D
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 497.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 995mA @ 100kHz |
| Impedance: | 56 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591 (15.00mm) |