EKZE250ELL101MF11D
5S-EKZE250ELL101MF11D
EKZE250ELL101MF11D
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 162mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 405mA @ 100kHz |
| Impedance: | 130 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433 (11.00mm) |