EKZE101ELL121MJ25S
5S-EKZE101ELL121MJ25S
EKZE101ELL121MJ25S
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 120??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 360mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 900mA @ 100kHz |
| Impedance: | 69 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984 (25.00mm) |