EKZE100ELL222MK20S
5S-EKZE100ELL222MK20S
EKZE100ELL222MK20S
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KZE |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.77A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 2.36A @ 100kHz |
| Impedance: | 21 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787 (20.00mm) |