EKYB800ELL220MF11D
5S-EKYB800ELL220MF11D
EKYB800ELL220MF11D
CAP ALUM 22UF 20% 80V RADIAL
| Series: | KYB |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 106.8mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 267mA @ 100kHz |
| Impedance: | 430 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |