EKYB800ELL120ME11D
5S-EKYB800ELL120ME11D
EKYB800ELL120ME11D
CAP ALUM 12UF 20% 80V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KYB |
| Capacitance: | 12??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 65.2mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 163mA @ 100kHz |
| Impedance: | 800 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |