EKYB630ELL330MF11D
5S-EKYB630ELL330MF11D
EKYB630ELL330MF11D
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
| Series: | KYB |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 140mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 350mA @ 100kHz |
| Impedance: | 250 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |