EKYB101ELL820MJ16S
5S-EKYB101ELL820MJ16S
EKYB101ELL820MJ16S
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KYB |
| Capacitance: | 82??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 312mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 780mA @ 100kHz |
| Impedance: | 100 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.689 (17.50mm) |