EKXJ351ETE330MK20S
5S-EKXJ351ETE330MK20S
EKXJ351ETE330MK20S
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | KXJ |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 350V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 330mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 825mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.846 (21.50mm) |