EKXJ251ELL820MK25S
5S-EKXJ251ELL820MK25S
EKXJ251ELL820MK25S
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KXJ |
| Capacitance: | 82??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 12000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 565mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.4125A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.043 (26.50mm) |