EKXJ201ELL270MJ16S
5S-EKXJ201ELL270MJ16S
EKXJ201ELL270MJ16S
CAP ALUM 27UF 20% 200V RADIAL
| Series: | KXJ |
| Capacitance: | 27??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 12000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current - Low Frequency: | 200mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 500mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.689 (17.50mm) |