EKMR201VSN222MR50S
5S-EKMR201VSN222MR50S
EKMR201VSN222MR50S
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KMR |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 3.31A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 4.965A @ 50kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |