EEV336M050S9HAA
5S-EEV336M050S9HAA
EEV336M050S9HAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EEV 50VDC 6
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | EEV |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 33??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 50V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Audio |
| Impedance: | Automotive |
| Lead Spacing: | 119mA @ 120Hz |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 800 mOhm |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Package / Case: | 0.311 (7.90mm) |
| Other:: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |