EDT476M050A9MAA
5S-EDT476M050A9MAA
EDT476M050A9MAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EDT 50VDC 8
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | EDT |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 130mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 185.714mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |