EDK476M004A9BAA
5S-EDK476M004A9BAA
EDK476M004A9BAA
CAP ALUM 47UF 20% 4V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | EDK |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 34mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 42.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.222 (5.64mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.169 L x 0.217 W (4.30mm x 5.50mm) |