EDK336M050S9MAA
5S-EDK336M050S9MAA
EDK336M050S9MAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EDK 50VDC 8
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | EDK |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 33??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 50V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Applications: | -40??????C ~ 85??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | Bypass |
| Lead Spacing: | Decoupling |
| Size / Dimension: | 120mA @ 120Hz |
| Height - Seated (Max): | 150mA @ 10kHz |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Other:: | 0.413 (10.50mm) |