EDK336M050A9HAA
5S-EDK336M050A9HAA
EDK336M050A9HAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EDK 50VDC 6
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | EDK |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 90mA @ 120Hz |
| Impedance: | 112.5mA @ 10kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.315 (8.00mm) |
| Mounting Type: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |