EDK106M025A9BAA
5S-EDK106M025A9BAA
EDK106M025A9BAA
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | EDK |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 24mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 30mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217 (5.50mm) |