EDH475M400S9RAA
5S-EDH475M400S9RAA
EDH475M400S9RAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EDH 400VDC
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | EDH |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 4.7??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 400V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -25??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Audio |
| Impedance: | Automotive |
| Lead Spacing: | 45mA @ 120Hz |
| Size / Dimension: | 56.25mA @ 10kHz |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Package / Case: | 0.551 (14.00mm) |
| Other:: | 0.504 L x 0.504 W (12.80mm x 12.80mm) |