EDH107M160S9TAA
5S-EDH107M160S9TAA
EDH107M160S9TAA
ALU ELECTROLYTIC SMD EDH 160VDC
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | EDH |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 100??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 160V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -25??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Audio |
| Impedance: | Automotive |
| Lead Spacing: | 250mA @ 120Hz |
| Size / Dimension: | 312.5mA @ 10kHz |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Package / Case: | 0.689 (17.50mm) |
| Other:: | 0.642 L x 0.642 W (16.30mm x 16.30mm) |