E36D500LPN473TD79M
5S-E36D500LPN473TD79M
E36D500LPN473TD79M
CAP ALUM 47000UF 50V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | U36D |
| Capacitance: | 47000??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.5 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 85??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 1.126 (28.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.500 Dia (63.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 3.125 (79.38mm) |