E36D201HPN223MED0M
5S-E36D201HPN223MED0M
E36D201HPN223MED0M
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | U36D |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10.8 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 22.72A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 31.808A @ 3kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.250 (31.75mm) |
| Size / Dimension: | 3.000 Dia (76.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.125 (130.18mm) |