DCM202T450CD2D
5S-DCM202T450CD2D
DCM202T450CD2D
CAP ALUM 2000UF 450V SCREW
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DCM |
| Capacitance: | 2000??????F |
| Tolerance: | - |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.125 (28.58mm) |
| Size / Dimension: | 2.500 Dia (63.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.687 (119.05mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - Screw Terminals |
Related special
-
- DF11-2428SCFA
- Hirose
- Socket Contact Gold 24-28 AWG Crimp
- In stock
-
- DF11-2428SCF
- Hirose
- Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp
- In stock
-
- DF3-2428SCF
- Hirose
- Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp Stamped
- In stock
-
- DF11-EP2428PCF
- Hirose
- Pin Contact Gold 24-28 AWG Crimp
- In stock
-
- DF3-EP2428PCF
- TE Connectivity
- Pin Contact Tin 24-28 AWG Crimp
- In stock
-
- DF65-2428SCF
- Hirose
- Female Blade Sockets Contact Tin 24-28 AWG Crimp
- In stock
-
- DF65-4S-1.7C
- Hirose
- 4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.067" (1.70mm)
- In stock
-
- DF22L-2P-7.92DS(05)
- Hirose
- Connector Header Through Hole, Right Angle 2 position 0.312" (7.92mm)
- In stock
-
- DF22L-2S-7.92C(28)
- Hirose
- 2 Rectangular Connectors Housings Receptacle Red 0.312"(7.92mm)
- In stock
-
- DF22-1416PCF
- Hirose
- Pin Contact Tin 14-16 AWG Crimp
- In stock
-
- DF13-2630SCF
- Hirose
- HIROSE CONN SOCKET 26-30AWG CRIMP TIN HRS Terminal
- In stock
-
- DS12C887+
- Maxim Integrated
- IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP
- In stock
-
- DSC557-0333FI1T
- Microchip Technology
- 2-OUTPUT MEMS PCIE GEN1/2/3/4 CL
- In stock
-
- D38999/26WC35BN
- Amphenol
- 22 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- D38999/20WB5BB
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products












