CGS183U010R2C
5S-CGS183U010R2C
CGS183U010R2C
CAP ALUM 18000UF 10V SCREW
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CGS |
| Capacitance: | 18000??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.75 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10V |
| Lifetime @ Temp.: | 78 mOhm @ 120Hz |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 85??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 3.1A @ 120Hz |
| Impedance: | 4.03A @ 10kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 1.375 Dia (34.93mm) |
| Surface Mount Land Size | 2.125 (53.98mm) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Other:: | Radial |
Related special
-
- CHS-01A1
- Nidec Copal Electronics
- Dip Switch SPST 1 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 6VDC
- In stock
-
- CDCUA877NMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CDCU877ANMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CTVP00RW-13-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3100E16S-8SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3100F16S-8SF80F0
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3102E24A28PBF80F0-05
- ITT Cannon LLC
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3102E32A47SBF0
- ITT Cannon LLC
- 47 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SA176F80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R16S-8PXK10F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3102E32A10SBF80-05F0
- ITT Cannon LLC
- 54 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106F14S-9SZF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SYF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













