CGS104U030X5L
5S-CGS104U030X5L
CGS104U030X5L
CAP ALUM 100000UF 30V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CGS |
| Capacitance: | 100000??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.75 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30V |
| Lifetime @ Temp.: | 8 mOhm @ 120Hz |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 85??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 22.4A @ 120Hz |
| Impedance: | 29.12A @ 10kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 3.000 Dia (76.20mm) |
| Surface Mount Land Size | 5.625 (142.88mm) |