B43890C5226M000
5S-B43890C5226M000
B43890C5226M000
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
| Series: | B43890 |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 588mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |