B43890B5336M000
5S-B43890B5336M000
B43890B5336M000
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
| Series: | B43890 |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 880mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |