B43890A5226M000
5S-B43890A5226M000
B43890A5226M000
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
| Series: | B43890 |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 615mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |